Так що ж таке контейнеризація балк вантажів?

Так що ж таке контейнеризація балк вантажів?

Так що ж таке контейнеризація балк вантажів?

Зміст

1. Вступ
2. Вплив контейнеризації балк вантажів на екологію:
2.1. Схема 1
2.2. Схема 2
2.3. Схема 3
3. Висновки

Вступ

Контейнеризація (КБВ) – це логістичний процес зі зберігання, транспортування і перевалки насипних і навалювальних вантажів у контейнерах. Причому для вивантаження контейнерів може використовуватися як спеціалізоване обладнання (Rotainers), так і універсальне.

У тій частині світу, де живу я, КБВ розвинена не дуже сильно. Попри явно виражений характер сировинної економіки в регіоні, насипні та навалювальні вантажі не поспішають “пересідати” в контейнери. Парадоксально, але саме така економіка і гальмує розвиток КБВ у цій частині світу. Сировинні логістичні ланцюжки передбачали будівництво широкої мережі залізниць і спеціалізованих річкових і морських терміналів. Вся ця інфраструктура продовжує працювати й сьогодні. І тільки деякі сучасні проекти звертають увагу на КБВ.

Вплив контейнеризації балк вантажів на екологію

То про що ж КБВ? На мій погляд, КБВ це насамперед історія про екологію. Ось як можуть виглядати логістичні ланцюжки, побудовані з використанням КБВ, з погляду їхнього впливу на екологію.

Схема 1

Пряме доставлення сировини з одного технологічного процесу в інший. Технологічні процеси можуть бути як внутрішніми і зовнішніми, так і змішаними. Контейнеризація такої логістики є найбільш екологічно чистою. У ній відсутні проміжні, відкриті складські майданчики. А транспортування сировини здійснюється в закритих контейнерах. Як приклад можна навести: переміщення сировини в контейнерах із кар’єру, обладнаного контейнерним майданчиком, безпосередньо в бункер, конвеєр на переробному або збагачувальному підприємстві, перевезення, наприклад, зернових у контейнерах між двома елеваторами, лінійним і портовим, транспортування будь-яких насипних вантажів між закритими складськими приміщеннями. Доставлення сировинних вантажів із контейнерних майданчиків кар’єрів або критих складів із вивантаженням у трюм судна, що закривається, також можна віднести до максимально екологічно чистих, щонайменше на локальному відрізку – у пункті відправлення судна.

Схема 2

Доставлення з одного технологічного процесу в інший з використанням не більше одного відкритого складу. Такий варіант контейнеризації матиме більший негативний ефект на екологію, ніж попередній. За такої логістики, сировина буде або завантажуватися в контейнери з відкритого складу, або розвантажуватися на відкритий склад. Прикладами можуть слугувати: використання контейнерів і Rotainer під час переміщення сировини з відкритих складських майданчиків кар’єрів безпосередньо в технологічну лінію переробних або збагачувальних підприємств. Пряме відвантаження сировини з підприємств або контейнерних майданчиків кар’єрів на накопичувальні, відкриті склади залізничних, річкових і морських терміналів. Ну і максимально поширений приклад КБВ – навантаження судна або поїзда з використанням балк контейнерів і Rotainer з відкритих складів термінала.

Схема 3

Переміщення сировини між двома і більше технологічними процесами з використанням, як мінімум, двох відкритих складських майданчиків, буде найменш екологічно чистим. До того ж кожна додаткова перевалка ще й призводить до втрат сировинних матеріалів. Приклади: відвантаження зі складу в кар’єрі на склад переробного підприємства. Переміщення сировини в контейнерах зі складу в кар’єрі або переробного підприємства на відкритий склад на терміналі в порту або на залізниці і ще багато інших, схожих варіантів.

Висновки

Впровадження КБВ у будь-яку з наведених схем ваших технологічних процесів, завжди матиме позитивний ефект на навколишнє середовище. Максимальний ефект буде досягатися у ваших нових інфраструктурних проектах. А модернізація вже наявних ланцюжків з використанням КБВ, дасть змогу оптимізувати негативний вплив на екологію.

Перейшовши за посиланнями (Контейнеризація балк вантажів, Rotainer) ви можете ознайомитися з нашими контейнерами та Rotainer для КБВ і отримати безплатну консультацію експерта.

Автор: Микола Соловйов

Вас також може зацікавити: КОНТЕЙНЕРИЗАЦІЯ БАЛК ВАНТАЖІВ.

Відправте запит та отримайте безкоштовну консультацію.

Отримати консультацію
Обратный звонок